Život mě bavil a baví mě pořád

Dětství

Od mala jsem byl kluk plný elánu. Do všeho jsem se vrhal po hlavě a rád jsem zkoušel nové věci. Vždycky jsem rád něco tvořil, bavilo mě kutit a vyrábět. Odřeniny, úrazy byly na denním pořádku. Byl jsem takové temperamentní dítko, které se života nebojí.

Práce

V dospělosti jsem měl práci mých snů. Měl jsem svojí vlastní, malou firmu na rekonstrukci bytů. Pracovat rukama, vidět za sebou výsledky a dělat to, co mě baví. To byl můj bezstarostný život.

A pak přišla nehoda...

Itálie 2016

V roce 2016 jsem jel s přáteli do Itálie na kola. Hned první den při sjezdu jsem přepadl přes řídítka a nemohl jsem se hýbat. Po převezení do nemocnice mi diagnostikovali zlomeninu 6. a 7. krčního obratle, což znamenalo omezenou hybnost od krku níže.

Budoucnost

Život se mi změnil ze dne na den, ale nepláču a nestěžuju si. Prostě tak to je a musím se s tím poprat. Musel jsem se přerazit, abych našel nejlepší ženu. S mojí partnerkou Míšou, která je mi velkou oporou plánujeme budoucnost, plánujeme rodinu, plánujeme cestovat, smát se a prožít spolu plnohodnotný život. Vím, že rukama se už živit nemohu, ale věřím, že i člověk, s výrazně omezenou hybností těla může být společnosti užitečný a věřím, že si své místo do budoucna najdu.

Míša o Milanovi

Milana jsem poznala, protože náhody neexistují a přání se plní. Jak říká Jaroslav Dušek: " Dejte si pozor na to, co si přejete, protože ono se Vám to splní ".

Vždycky jsem si přála žít v pevném stabilním vztahu. Několik měsíců před tím než se Milan nastěhoval do stejného domu, kde bydlím i já, jsem si ze srdce přála potkat muže, který bude natolik silný, že ho nevyděsí moje síla, který mne bude mít rád takovou, jaká jsem. Muže, který mi poskytne zázemí a oporu. Muže, který mne bude obohacovat a s úctou vést. Přála jsem si potkat člověka, který bude mít podobné hodnoty a směřování jako já. Takového muže, kterému budu důvěřovat, kterého budu moct obdivovat a milovat tolik, že si ho vyberu jako otce svých dětí.

Během svého života jsem potkala mnoho lidí, kteří prošli stejnou zkušeností jako Milan a tak vím, že je obdivuhodné a výjimečné, jak se Milan k novému životu staví. Říká se: "Co tě nezabije, to tě posílí" Z velké části je to vždy na nás, jaká část tohoto přísloví se splní.

Pokud chcete zpátky do života, musíte být ochotní hledat nové způsoby, náhradní řešení, změnit úhel pohledu. Musíte být ochotní dřít a díky vůli k životu formovat nové postoje. Velkou pomocí v takovou chvíli je podpora rodiny a přátel, možnost kvalitní lékařské péče a důsledná komplexní rehabilitace. Ale ani pokud máte toto vše k dispozici, není zaručeno, že se Vám povede žít plnohodnotný život. K tomu všemu se musí přidat vaše vnitřní síla, rozhodnutí přijmout nový život a výzvy, které každý den přináší.

Milan si vybral život s důvěrou, že vše jiné a nové a neznámé je příležitost a dar. Úraz v takovém rozsahu vám alespoň na chvíli vezme to, co je vám do té doby samozřejmé, často také všechno, co rádi děláte. Začínáte znovu. Ke všemu i těm nejobyčejnějším věcem hledáte znovu cestu. Najednou je výzva vstát z postele, vyčistit si zuby, obléknout se, napít se, sníst oběd, přivolat si výtah. Díky soustavné rehabilitaci se některé věci se časem znovu neučíte. Ale k některým budete potřebovat pomoc druhého člověka. A s tím přichází další výzva - najít lidi, kteří chtějí svůj čas trávit asistencí a najít zdroje na platy asistentů. Možná právě tato zkušenost vás přivede k uvažování o tom, jakou cenu má svoboda a samostatný život podle vlastních představ.

Chcete přispět Milanovi?

Asistence není bohužel levná záležitost. Měsíčně stojí až desítky tisíc korun.

Jednorázová částka

Pokud chcete darovat jednorázově, pošlete částku přímo na účet. Výše zvolené částky je čistě na vás. Děkujeme. 

Pravidelná platba

Pokud chcete Milanovi přispívat pravidelně, nastavte si trvalou platbu na níže uvedený účet. I zdánlivě malá částka znamená velký rozdíl.Číslo účtu Konto Bariéry pro příspěvky: 777777222/0800,

vs: 790105177777222/0800, vs: 790105

Číslo účtu pro příspěvky: 777777222/0800, vs: 7901051

Prosíme do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a emailovou adresu, ať vím komu mám být vděční.